پرتوآرا

انتخاب لوستر مناسب

لوستر آپلو

مقدمه ای بر انتخاب لوستر مناسب:

انتخاب لوستر متناسب با با فضای خانه خود می تواند کمی سخت باشد زیرا فاکتورهای زیادی وجود دارد که ما باید درهنگام خرید یک لوستر در نظر بگیریم. البته، برخی از دستورالعمل های آزمایش شده و واقعی وجود دارد که به محدود کردن جستجوی شما  در هنگام خرید کمک می کند. ما در پرتوآرا برخی از دستورالعمل های زیر را برای محاسبه اندازه لوستر مناسب برای منزل شما آورده ایم.

همچنین لازم به ذکر است در این مقاله ما از قانون یک سوم نیز استفاده میکنیم زیرا در طراحی قانون یک سوم به طراحان، عکاسان و هنرمندان برای بیش از 200 سال است که کمک می کند. با قانون یک سوم کلی پیشنهاد وجود دارد که می تواند به شما برای انتخاب لوستر بر اساس فضا و مبلمان خانه شما کمک کند. بنابراین، شکل، اندازه و ارتفاع اتاق، همه مواردی هستند که باید هنگام انتخاب لوستر خود در نظر بگیرید. همیشه بهترین کار این است که از ویژگی های میز ناهارخوری خود در مورد اندازه و شکل لوستری پیروی کنید، اما اگر لوستر شما در داخل سالن یا اتاق خواب قرار میگیرد و نه روی میز نهار خوری ، میتوانید به بخش اتاق خواب در مقاله توجه کنید.

 

محاسبه اندازه لوستر بالای میز 

لوستر عالی می تواند نقطه کانونی باورنکردنی برای طراحی اتاق ناهارخوری شما باشد و فضای زیبا و دلگرمی را برای همنشینی  ایجاد کند. هنگام پیدا کردن لوستر مناسب، مهم است که به اندازه و شکل میز ناهارخوری خود توجه کنید. قوانین برای میز گرد، مربع و مستطیل برای طول/قطر یکسان است اما برای میزهای مستطیل فرمولی برای عرض نیز وجود دارد.قطر لوستر ایده آل برای میز گرد یا مربع یک سوم تا  یک دوم قطر میز شما است.

برای مثال: لوسترهایی با قطر 50 تا 75 سانتی متر برای یک میز 150 سانتی متری گرد یا 150 سانتی متر مربع مناسب هستند.

لوستر فانوسی مهتابلوستر فانوسی مهتاب

چگونه می توان اندازه لوستر را برای یک اتاق تعیین کرد

لوسترها در اتاق‌های نشیمن، ورودی‌ها و اتاق‌خواب‌ها می‌توانند یک وسیله بسیار زیبا و مسحور کننده باشند و همچنین یک لایه نور آرام ایجاد کنند که به خلق روحیه خوب  کمک ‌می کند. درک اینکه چگونه لوستر خود را به درستی اندازه گیری کنید بسیار مهم است. منبع نور شما نباید فضای زیادی را اشغال کند و باعث شود دیگر اجزای خانه بد بنظر بیایند. عرض لوستر برای اتاق های مربعی با فرمول زیر تعیین می شود: اضافه کردن طول اتاق + عرض اتاق .

 

سوالات متداول درباره اندازه لوستر درهنگام خرید

انتخاب لوستر مناسب میتواند یکی از پیچیده ترین سوالات یک خریدار با سلیقه باشد. به همین دلیل سوالات زیادی در ذهن شما وجود دارد و ما در این بخش به متدوال ترین آنها پاسخ داده ایم.

فاصله لوستر تا میز نهار خوری باید چقدر باشد؟

انجمن نورپردازی آمریکا (ALA) توصیه می‌کند که قسمت پایینی وسایل را نزدیک‌تر از 75 سانت به بالای میز خود آویزان نکنید. و اگر یک میز استاندارد با ارتفاع 75 سانتی متری دارید، یک وسیله در 12 سانت از زمین آویزان خواهد شد و زیر آن به سختی دیده می شود. ما 90 سانتی را برای اکثر برنامه‌ها توصیه می‌کنیم تا بتوان زیر فیکسچر را دید و همچنین فضای بیشتری را برای گل آرایی زیبای شما در مرکز میز فراهم کرد. برای هر پا بالاتر از 8 اینچ می توانید 3 اینچ قد را به استاندارد 75 سانت اضافه کنید. به عنوان مثال، سقف 30 سانتی  باید 105 سانتی متر میز آویزان باشد.

 

عرض یک لوستر چقدر باید باشد؟

با قانون یک سوم شروع کنید و میز خود را بر یک سوم تقسیم کنید تا کوچک ترین سایز لوستری که کار می کند به دست آورید. اگر می خواهید کمی بزرگتر شود، یک دوم اندازه میز خود را بگیرید. برای میزهای مستطیلی می توانید برای تاثیر بیشتر لوستر در فضا کمی بیشتر هم اندازه را افزایش دهید.

 

آیا یک لوستر می تواند خیلی بزرگ باشد؟

هم بله و هم خیر. لوسترها نباید احساس پر شدن فضای خانه را به ما القا کنند ، باید احساس تعادل و تناسب  در اجزا را به ما نشان دهند. به عنوان مثال برای یک میز نهار خوری یا جزیره آشپزخانه شما ، لوستر نباید در هنگام نشستن یا بلند شدن شما از سر میز مانعی باشد. در اتاق‌ها، توجه به ارتفاع مهم است، زیرا بهتر است در اتاق‌های کوچک‌تر از وسایل کوچک‌تر استفاده کنید و بالعکس.

لوستر مناسب فضای بزرگ

لوستر گلناز بزرگ

آیا لوستر من آنقدر روشنایی خواهد داشت که کل اتاق را روشن کند؟ چه مقدار از نور لوسترم کافی است؟

لوسترها وسایل تزیینی هستند که برای ایجاد محیطی دلنشین و زیبا ساخته شده اند، بنابراین انتظار نداشته باشید که لوستر شما باید بتواند تمام فضای خانه را پر نور کند . یکی از بزرگ ترین اشتباهات مردم ما این است که فکر میکنند لوستر میتواند تمام اتاق را روشن کند. قرار دادن یک وسیله واحد در مرکز یک اتاق و انتظار اینکه آن اتاق را کاملاً روشن کند، تصوری اشتباه در عموم مردم است. در حقیقت لوستر پرنور ترین وسیله فضای خانه شماست اما نباید انتظار داشته باشید تمام نور لازم را به شما بدهد، بنابر این لازم است از لامپ های سقفی کوچک در دور تا دور سالن یا اتاق خود استفاده کنید تا بتوانید نور کافی را دریافت کنید.

 

آیا لوسترهایی وجود دارند که از تکنولوژی مدرن مانند LED استفاده کنند؟

بله کاملا. طراحان و تولیدکنندگان نورپردازی معاصر هر روز با لوسترهای LED جدید و باورنکردنی بیرون می آیند. فناوری LED به قدری پیشرفت کرده است که اغلب نمی توان تفاوت بین یک چراغ LED و یک لامپ رشته ای سنتی را تشخیص داد.

از مزایای نورپردازی LED می‌توان به افزایش کارایی و قابلیت اطمینان اشاره کرد که منجر به صرفه‌جویی قابل توجهی در مصرف انرژی و هزینه می‌شود. لامپ های ال ای دی پنج برابر سردتر از لامپ های هالوژن کار می کنند در حالی که یک پنجم آنها انرژی مصرف می کنند. LED ها همچنین از سایر لامپ ها طول عمر بیشتری دارند.

آیا حقیقت دارد که لوستر های LED قابلیت تنظیم نور دارند؟

بسیاری از لوسترهای LED قابلیت تنظیم میزان نور و رنگ نور (به عنوان مثال مهتابی یا زرد) را دارند، اما همه لوسترهای LED این قابلیت ها را ندارند به همین دلیل قبل از خرید باید از فروشنده درباره این امکانات و نحوه نصب درست این لوستر سوال کنید.

لوستر فرشته واژگون دو طوق

لوستر فرشته واژگون دو طوق

لوسترم را در چه ارتفاعی آویزان کنم؟

در سالن یا هال خانه شما، هدف این است که لوستر را به اندازه ای پایین بیاورید که نور آن باعث اذیت شدن چشمان شما نشود مرسوم است که ارتفاع آن معمولا بین 15 تا 20 درصد ارتفاع کلی اتاق باشد بجز موارد استثنا.همچنین اگر در هال شما یک میز برای مبلمان خود دارید یک قانون سر انگشتی خوب وجود دارد و آن این است که لوستر شما بعد از آویزان شدن با میزی که زیر آن قرار میگیرد 75 تا 90 سانتی متر فاصله داشته باشد و البته که میتوانید این ارتفاع را نیز بر اساس ترجیحات شخصی یا خواسته های خود تنظیم کنید.

 آیا می توانم مشاوره حضوری یا آنلاین برای انتخاب لوستر مناسب داشته باشم؟

بله چرا که نه، شما میتوانید با شماره های 65453161-021 و 65452937-021 تماس حاصل فرمایید و مشاوره آنلاین دریافت کنید.همچنین میتوانید به کارخانه ما به ادرس شهریار ، جاده ملارد ، روبروی شهرک جعفریه ، اتوبان امام حسین ، چهارراه اول ، شهرک یبارک ، خیابان گلها ، بعد از مخابرات ، کارخانه آویز صنعت پرتو آرا مراجعه کنید و با کارشناسان ما صحبت کنید.

سخن آخر

بنظر میاید در دنیای امروز انتخاب لوستر مناسب که با فضای خانه زیبای شما هم آوا باشد بسیار مهم است، بنابر این توصیه ما به شما این است که بدانید ممکن است یک لوستر بسیار دلنشین باشد اما در خانه شما بد جلوه کند پس در هنگام خرید بهتر است از کارشناسان ما یا روش هایی که در این مطلب به آنها پرداختیم استفاده کنید تا بتوانید فضایی مناسب در منزل خود داشته باشید.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید