دسته‌بندی نشده

دانستنی هایی که قبل از انتخاب لوستر مناسب خود باید بدانید

لوستر زیبای کلبه

مقدمه ای بر دانستنی هایی قبل از انتخاب لوستر 

دراین مطلب به چیز هایی که لازم است قبل از انتخاب لوستر مناسب برای خانه خود بدانید صحبت میکنیم. لوستر ها از چراغ خانه های ثروتمندان تا وسیله ای برای روشنایی در تمامی خانه ها راه درازی را طی کرده اند. در طول تاریخ ، لوسترها بیش از هر نوع وسیله روشنایی دیگری مرکز تحولات عظیم، به روز رسانی های چشمگیر و طراحی مجدد بوده اند. به طوری که جامعه امروزی به سختی باور می کند که این وسایل باشکوه حیرت انگیز زمانی نوعی چراغ به شکل صلیب بوده اند که شمع هایی از جنس چربی حیوانی روی آنها نصب میشد. درحال حاضر این وسیله زیبا و با شکوه متنوع شده‌ و طیف‌های مختلفی از جمله دکوراسیون داخلی و طیف‌های فناوری را در چند دهه گذشته به ارمغان آورده‌اند.

امروزه، لوسترها به طور دائم درحال تغییر در خانه ها و فضاهای تجاری هستند اما در گذشته فقط به عنوان وسیله ای برای روشن کردن خانه ها در نظر گرفته می شدند.

پارامترهای جالب لوستر که باید در مورد آنها بدانید

علاوه بر حقایق سرگرم‌کننده مانند ثبت لوسترها در کتاب گینس، این نکات جامع ممکن است به اندازه لوستر معروف و دلربای آرتمیس پرتو آرا

شما را مجذوب خود نکند، اما مطمئناً درک شما را از این چراغ‌های کلاسیک را تقویت می‌کند. به این ترتیب، اگر قصد خرید یا انتخاب لوستر مناسب با خانه خود را دارید، مطالبی برای شما در این زمینه ارائه کرده ایم.

لوستر آرتمیس، یک لوستر مناسب برای شما

لوستر زیبای آرتمیس

بازی با نور

لوسترها وسایل روشنایی سه وجهی هستند. آنها متناسب با وظیفه و نور محیط متنوع هستند. اغلب، افرادی که وسیله لوستر را برای خانه خود در نظر می گیرند، به ویژگی های محیطی آن دقت می کنند. علاوه بر این، میتوانید انواع مختلفی از لامپ ها را در لوستر های مختلف استفاده کنید.بعضی افراد به لوستر های رشته ای سنتی علاقه دارند و بعضی دیگر به لوستر های LED و در بازار تمامی مدل های این لوستر ها موجود است.

زیبایی را درک کردن

اگر میخواهید با دیدن چیزی در خانه خود معنای زیبایی را درک کنید، این وسیله برای شما مناسب است. از همان ابتدا، لوستر ها در منازل مختلف به منظور زیبا تر کردن فضا استفاده میشدند، درصورتی که دیگر وسایل روشنایی مانند لامپ صرفا برای روشن کردن فضا استفاده میشدند.. این وسیله که به طرز باشکوهی از سقف ها آویزان میشود، تمام زیبایی و تجملا را به یک اتاق می آورد، زیرا نور از شیشه ها و یخ های کریستالی آنها منعکس می شود و باعث می شود زیبایی آنها چشمتان را نوازش کند.

 

فضای خانه خود را زیبا کنید

اگر به شما بگوییم، می‌توانید با یک وسیله روشنایی حسی که از یک اتاق دریافت میشود را تغییر دهید، چه فکری میکنید؟ بله درسته! انتخاب یک لوستر مناسب و خوب میتواند فضای اتاق را به طور کلی عوض کند و حس و حال بسیار خوبی را القا کند. به طور مشابه، بیشتر لوسترها در دمای سفید گرم، سفید سرد یا سفید ملایم انتخاب می شوند تا فضای شما را از دنج به درخشان و لطیف تغییر دهند. در نهایت، دمای رنگ لوستر شما بستگی به محیطی دارد که دنبال آن هستید.

فکت و دانستنی های کوتاه درباره لوستر

لوسترها منبع نور بزرگی هستند که معمولاً می توانند چندین لامپ یا شمع را نگه دارند و از سقف آویزان می شوند.

لوستر برگرفته از لغت فرانسوی “candelabrum” است که به معنای شمعدان است.

اولین نوع لوستر ها از جنس چوب بودند که با استفاده از شمع فضا را روشن میکردند.
لوسترها معمولاً برای تزیین و درخشندگی استفاده می‌شوند و حس تجمل را به آن می‌افزایند، اگرچه مانند یک یا دو قرن پیش رایج نیستند.

بزرگترین لوستر کریستالی حال حاضر 4.5 تن وزن دارد و توسط ملکه ویکتوریا در قرن نوزدهم به کاخ دولما باغچه ترکیه داده شده است، با این حال، لوسترهای کریستالی بزرگتر از جمله کریستال سواروسکی در سلطان قابوس دیده می شود.

در گذشته لوستر ها را از چوب، برنج و آهن میساختند و از کریستال های شیشه برای پخش نور در آنها استفاده میکردند.

در گذشته لوسترها در اصل فقط متعلق به قشر غنی جامعه بودند و نمادی از ثروت بود و کاخ دولما باغچه ترکیه یکی از گسترده‌ترین مجموعه‌های لوستر در جهان را دارد.

لوسترها اغلب با گاز و الکتریسیته از دهه 1800 میلادی تغذیه می‌شدند و در آن زمان، کریستال‌ها نیز در آن گنجانده می‌شدند.

لوسترهای اصیل و قدیمی که از قرون وسطی اروپا نشأت می‌گیرند بسیار نادر هستند، زیرا بیشتر آنها در کلیساها آویزان می‌شوند و در دهه 1500 به دلیل اصلاحات از بین رفته‌اند.

لوسترها در سبک های مختلف متعددی تولید شدند. بزرگترین لوستر جهان در سال 2010 به نام ” Reflective Flow ” یک لوستر مدرن است که 165000 چراغ LED را در خود جای می دهد و وزن آن 18000 کیلوگرم است. ، 5.8 متر ارتفاع، 12.5 متر عرض و 38.5 متر طول دارد و در دهلیز ساختمان اداری الحتمی در دوحه، قطر آویزان است.

جمع بندی

پیدا کردن یک وسیله همه فن حریف برای روشن کردن خانه سخت است. منظور این است که چطور ما میتوانیم چراغ‌هایی را داشته باشیم که کل دکور، محیط، تطبیق پذیری و نورپردازی کاربردی را در خود داشته باشد؟ تنها وسیله مورد نظر لوستر ها هستند! تازه، برخلاف آنچه شما انتظار دارید، بسیار مقرون به صرفه هستند. از صاحبان خانه هایی که به دنبال زیباسازی فضای منزل خود هستند تا کافی شاپ هایی که سعی می کنند فضای مناسبی را برای مشتریان خود ایجاد کنند، لوستر ها چیزهای زیادی برای ارائه دارند. در حالی که لوسترها همیشه نورپردازی زیبا و قابل توجهی را از خود به اشتراک میگذارند، مهم ترین مشکل پیدا کردن نوع مناسبش برای شماست. ما همیشه توصیه می‌کنیم قبل از تصمیم‌گیری، گزینه‌های لوستر موجود را با نیازهای خانه خود بسنجید.

دیدگاهتان را بنویسید