بخش های مختلف کارخانه

1. ریخته گری تحت فشار یا دایکست (DIE CASTING)

گونه ای از ریخته گری است که مواد مذاب تحت فشار به داخل قالب تزریق می شود. دراین سیستم بر خلاف روش های دیگر ریخته گری که مذاب تحت نیروی وزن خود به داخل قالب می رود ، مواد مذاب با فشار داخل قالب تزریق می شود و در همان حالت یعنی تحت فشار مواد مذاب منجمد میشود و امکان تولید قطعات با استحکام بالا را می دهد. ریخته گری تحت فشار کوتاه‌ترین راه تولید یک محصول از فلز می باشد. یکی  از مزایای این روش ، تولید قطعات با استحکام بسیار زیاد می باشد که ساخت آن توسط روش های دیگر ریخته گری تقریبا غیر ممکن است.

 


بخش های مختلف کارخانه

2. ریخته گری سنتی

ریخته گری در ماسه (sandcasting) ابتدا باید یک قالب به روش های مختلف بااستفاده از ماسه بسازیم. سپس با استفاده از سوراخ ها و راه های عبوری که داخل قالب ساخته شده (همان راهگاه ها) مذاب را داخل قالب میریزیم و منتظر می مانیم تا کاملا منجمد شود. بعد از تکمیل انجماد ، قالب ماسه ای را می شکانیم و قطعه فلزی را خارج می کنیم. توجه کنید که این ممکن است آخرین مرحله تولید قطعه نباشد. اکثر اوقات به فرایندهای تکمیلی مانند بریدن قطعات اضافه ، اصلاح ایرادات سطحی جسم و پاک کردن ماسه های چسبیده به آن و… نیاز است.

 


بخش های مختلف کارخانه

3. رنگ کاری

این بخش از تولید شامل دو بخش مجزا میباشد.

رنگ کاری کوره ای با رنگ کاری الکترواستاتیک ، که رنگ صنعتی است در دو نوع رنگ های پودری و رنگ های مایع کوره ای در صنایع رنگ و پوشش تولید می شوند و کاربردهای گسترده ای در حوزه رنگ آمیزی انواع سطوح فلزی دارند. به عبارت دیگر ، رنگ های پودری الکترواستاتیک ، بهترین نوع رنگ صنعتی به شمار می روند که دارای کمترین آثار مخرب زیست محیطی بوده و سلامتی کارگران را تهدید نمی کنند و نیز داری بالاترین کیفیت و ماندگاری روی محصولات میباشد. در حال حاضر طیف وسیعی از انواع رنگ کوره ای در شرکت برای رنگ آمیزی سطوح مختلف به کار می رونده.

رنگ کاری سنتی با پیستولت ، برای رنگ کاری کارهای چوبی و پلی استری استفاده میشود.


بخش های مختلف کارخانه

4. نجاری

یکی از بخشهای اصلی شرکت در زمینه تولید آینه کنسول های چوبی دکوراتیو و آینه کنسول های پلی استری است که داری تجهیزات به روز و مدرن برای طراحی و برش بر روی قطعات ام دی اف و لترون در جهت هر چه با کیفیت تر شدن محصولات در حال فعالیت میباشد.


بخش های مختلف کارخانه

5. لوسترسازی

یکی از اصلی ترین بخشهای شرکت که با بهره گیری از متخصصان خبره در زمینه تولید لوستر های برنزی ، المینیومی ، سرامیکی ، پروفیلی ، سقفی ، تالاری ، فانوسی و آشپزخانه‌ای مشغول به فعالیت میباشد.


بخش های مختلف کارخانه

6. قالب سازی MODELING

قالب سازی یکی از صنایع سنگین است که انواع قالب فلزی و پلاستیکی را به منظور ساخت قطعات مختلف تولید می کنند. زمانی که نیاز به تولید قطعه ای با تعداد بالا باشد ، تولید کننده قطعه به قالب‌ساز سفارش تولید قالب قطعه مذکور را داده و سپس از آن قالب برای پیشرفت تولید بهره می برد. البته در بسیاری از موارد تنها یک قالب سفارش داده نمی شود مسلما هر چه تعداد قالب ها بیشتر باشد ، قطعات با سرعت و در تعداد بیشتری تولید می شوند. قطعات پیچیده صنعتی نه تنها قالب های ظریف بلکه قالب های بسیار دقیقی نیز لازم دارند. به همین دلیل است که امروزه قالب‌سازی جز تخصصی ترین قسمتهای شرکت محسوب می شود.


بخش های مختلف کارخانه

7. آبکاری PLATING

یک روش پوشش دهی سطح است که در آن یک فلز بر روی یک سطح رسانا پوشش داده می شود. پوشش دادن برای تزئینات اشياء ، مهار خوردگی ، بهبود دوام پذیری ، سخت شدن ، بهبود پوشیدگی ، کاهش اصطکاک ، بهبود چسبندگی رنگ ، تغییر هدایت ، بهبود بازتابی IR ، محافظت در برابر تابش و دیگر اهداف از جمله مزایای آبکاری می باشند ، در شرکت آویز صنعت پرتو آرا از روش الكتروفورتیک برای بالا بردن کیفیت آبکاری استفاده میشود.


بخش های مختلف کارخانه

8. جوشکاری

جوشکاری آلومینیوم و برنز یک مهارت بسیار پیچیده است که ما به لطف بهره گیری از تجهیزات به روز و استفاده از نیروی کار متخصص در این مجموعه یکی از حرفه ای ترین بخشهای جوشکاری را در کشور دارا میباشيم.


بخش های مختلف کارخانه

9. شیشه بری

این قسمت آخرین قسمت از کنترل کیفی شرکت میباشد و تمامی کالاهایی که نیاز به شیشه و یا آینه دارند در این قسمت نصب میشوند. ضمنا شیشه های خم مورد نیاز کالاها توسط کوره های مخصوص خم شده و در این بخش شرکت پرتو کاملا خودکفا میباشد.


بخش های مختلف کارخانه

10. مونتاژکاری

یکی از اصلی ترین بخشها قبل از ارائه کار به مشتری می‌باشد که با توجه به تیراژ بالای کار در این قسمت و نیاز به دقت بالا از نیروهای خانم در این قسمت بهره گرفته شده و جهت کار آفرینی بیشتر به تصمیم مدیریت محترم شرکت ، غالبا از بانوان بومی منطقه دعوت به همکاری شده .


بخش های مختلف کارخانه

11. انبارداری

تمام کالاها بعد از اتمام کار و تایید کنترل کیفی بسته بندی وارد انبار میشود تا نسبت به سفارشات مشتریان دسته بندی شده ارسال می گردد .


بخش های مختلف کارخانه

12. نمایشگاه

شامل کلکسیون کاملی از محصولات شرکت در نمایشگاه قابل عرضه و نمایش برای مشتریان عمده و تکی می باشد.