پرتوآرا

سبک های اصلی لوستر

سبک های اصلی لوستر - پرتوآرا

در این مطلب از پرتوآرا با ما همراه باشید تا سبک های اصلی لوستر ها را با هم بهتر بشناسیم. با خواند این مطلب و گشت و گذاری  در بین محصولات ما قطعا می توانید بهترین انتخاب را نسب به طراحی داخلی خانه خود داشتبه باشید. پس جهت انتخابی بهتر با ما همراه باشید.

شما میتوانید با دنبال کردن صفحه اینستاگرام پرتوآرا از جدیدترین محصولات ما مطلع شوید.

اگر به دنبال یک گزینه نورپردازی محیطی هستید که به دکوراسیون داخلی شما نیز نمای جذابی ببخشد و  به عنوان یک ویژگی خاص در فضای منزل یا محل کار شما نیز عمل کند. قطعا لوسترها را در نظر می‌گیرید چرا که در طراحی داخلی امتحان خود را پس داده اند.

سبک های اصلی لوستر – پرتوآرا

واژه لوستر از یک کلمه فرانسوی گرفته شده است که در انگلیسی به نگهدارنده شمع ترجمه می شود. این واژه به شمعدانی هایی اشاره داشته است که از سقف به عنوان منبع نور آویزان بودند زیرا در آن زمان برق وجود نداشت. خانه یا هر فضایی از این قبیل با نور شمع توسط چنین لوسترهایی روشن می شد. با این حال، لوسترهای مدرن به جای شمع از لامپ استفاده می کنند و طرح های بسیار بیشتر و زیباتری دارند.

در زمان کنونی، لوسترها در دسته‌ی چراغ‌های آویز طبقه بندی می شوند. با این حال، آنها در بسیاری از طرح ها، اندازه ها، قیمت ها و … متفاوت هستند. هدف از لوستر نیز ممکن است متفاوت باشد و این بر طراحی و قیمت آن تأثیر می گذارد. مواد مورد استفاده برای ساخت لوستر شامل کریستال، برنز، شیشه، فولاد و آهن فرفورژه می باشد. به همین دلیل است که لوسترها وزن زیادی دارند و اغلب باید برای مهار وزن آنها را به وسیله زنجیر از سقف آویزان نمود.

سبک های اصلی لوستر – پرتوآرا

بسیاری از مردم تصور می کنند که لوسترها همان چراغ های آویز هستند، اما این طرز فکر لزوما درست نیست. چراغ های آویز وسایلی با یک یا چند لامپ هستند که از سقف آویزان می شوند. این درحالی است که لوسترها وسایلی هستند که به طراحی داخلی جان می‌بخشند و تاثیر گذارند .

هنگامی که هر یک از این دو محصول را خریداری می کنید، متوجه خواهید شد که لوسترها گزینه گران تری هستند در حالی که چراغ های آویز را می توان با قیمتی بسیار ارزان تری خریداری کرد. همچنین متوجه خواهید شد که چراغ‌های آویز معمولاً طراحی ساده‌ و کاربردی‌ای دارند در حالی که لوسترها آراسته‌تر و هنرمندانه‌ طراحی شده اند.البته زیبایی مختص لوستر ها نیست. چراغ های آویز در طرح‌های زیبا نیز موجود هستند.

سبک های اصلی لوستر – پرتوآرا

سبک های اصلی لوستر

1. سبک شمعی

سبک های اصلی لوستر - پرتوآرا - سبک شمعی

این طرح قدیمی ترین سبک لوستر است و حال و هوایی از گذشته را به دکوراسیون داخلی شما می بخشد. با این حال، این روزها لامپ ها جایگزین شمع هایی شده اند که قبلا روی این لوسترها قرار می‌گرفتند. آنها با طراحی داخلی به سبک قدیمی مطابقت دارند. سبکی ساده و در عین حال شیک.

2. سبک چرخی

سبک های اصلی لوستر - پرتوآرا

در این سبک لامپ ها بر روی یک محور دایره ای شکل که پایه لوستر را تشکیل می دهد قرار می گیرد. این سبک این امکان را فراهم می کند که شعاع نوری در سراسر اتاق پخش شود گسترش یابد.

3. سبک کریستالی

سبک های اصلی لوستر - پرتوآرا

لوستر ها با گذشت زمان رایج شدند و در کلیساها و عمارت های اشرافی مورد استفاده قرار گرفتند. به همین دلیل است که طراحی لوستر بداهه به نظر می رسد تا شیک تر به نظر برسد و از کریستال برای نمای بیشتر و خاص تر استفاده شود که علاوه بر زیبایی قیمت گران تری نسبت به دیگر سبک های لوستر دارند ،لوسترهای کریستالی همچنان یکی از محبوب ترین گزینه ها هستند. اگر سقف بلندی دارید، طرح های قطره باران یا پله‌ای گزینه های عالی لوستر کریستالی برای خاص کردن منزل شماهستند.

4. سبک ونیزی

سبک های اصلی لوستر - پرتوآرا

اگرچه لوسترهای کریستالی محبوب بودند، اما کریستال‌ها کمیاب و گران بودند. در سال 1676، شخصی این ایده را داد که شیشه و سرب را با هم مخلوط کنند تا بتوان اثر مشابهی به دست آورد. درخشش به دست آمده از نوع لوسترها حتی بهتر از درخشش کریستال بود. در حدود دهه 1700، طرح های لوستر خاص‌تر و ظریف‌تر شد و در کشور ایتالیا از شیشه دمیده استفاده می کردند. این نوع لوسترها با شیشه دمیده به لوسترهای سبک ونیزی معروف شدند.

سبک های اصلی لوستر – پرتوآرا

5. سبک مهره

سبک های اصلی لوستر - پرتوآرا

لوسترهای مهره ای یکی دیگر از سبک های محبوب هستند که بسیار زیبا و ظریف هستند. مهره ها را می توان از مواد مختلفی از جمله کریستال تهیه کرد و بنابراین طرح های زیاد و متنوعی در این سبک وجود دارد. آنها را می توان از شیشه، چوب، فلز و غیره ساخت. حتی در برخی از طرح ها به جای مهره های سنتی از صدف استفاده می شود. این سبک بسته به سبک مهره‌ها، برای طراحی های  داخلی با سبکی عجیب‌تر یا جدیدتر مناسب است.

6. سبک تیفانی

سبک های اصلی لوستر - پرتوآرا

در دهه 1900 استفاده از شیشه های رنگی در لوسترها محبوبیت زیادی پیدا کرد زیرا رنگ و روشنایی بیشتری به فضا می بخشید. اگر از رستوران‌های قدیمی آن زمان دیدن کنید، هنوز هم می‌توانید چنین لوسترهایی را ببینید که در سبک دکور رترو استفاده می‌شوند.

7. استایل سایه دار

سبک های اصلی لوستر - پرتوآرا

سبک سایه دار گزینه مدرن تری است و بسیاری از افراد آن را در خانه های خود ترجیح می دهند. به نرم شدن نور ساطع شده از لامپ ها کمک می کند و انتخاب خوبی برای فضای داخلی مدرن است. از آنجایی که سایه‌ها معمولاً در اطراف چراغ‌ها قرار می‌گیرند، ظاهر یک درام را می‌دهد، بنابراین به آنها لوستر درام نیز می‌گویند.

نتیجه

در دهه های اخیر طرح های لوستر به شدت زیاد شده اند و هنرمندان زیادی در این زمینه فعالیت می‌کنند و در مسیر نوآوری این صنعت حرکت می کنند. ما نیز دی گروه صنعتی پرتوآرا در این مسیر حرکت می کنیم تا بتوانیم زیبایی هرچه بیشتر به طراحی داخلی شما ببخشیم. همچنین شما میتوانید از اینجا تمام لوستر های طراحی و ساخته شده توسط گروه صنعتی پرتوآرا را ببینید و انتخاب کنید.

شما میتوانید با دنبال کردن صفحه اینستاگرام پرتوآرا از جدیدترین محصولات ما مطلع شوید.

سبک های اصلی لوستر – پرتوآرا

مطالب دیگر سایت که ممکن است برای شما جذاب باشد:

جمعه سیاه و تاریخچه آن چیست؟
چرا مستقیم از کارخانه خرید کنیم؟
محصولات پرتوآرا را قسطی بخرید

دیدگاهتان را بنویسید